در اینجا بصورت مختصر در مورد دلیل نصب و راه اندازی دوربین مداربسته بعنوان یک سیستم نظارتی در محیط پیرامون صحبت می کنیم. پس نکته ای که در اینجا مورد بحث قرار میگیرد این است که هدف از نصب دوربین مدار بسته چیست و سعی می کنیم که این موضوع رو مورد بررسی قرار دهیم:

هدف از نصب و راه اندازی دوربین مداربسته:

وجود سیستمهای نظارتی و مزایای آن را می­توان از چندین نقطه نظر مورد بررسی قرار داد. از دید دولت­ها، از دید صاحبان مشاغل و همچنین از دید عموم مردم. در این مقاله سعی میکنیم که دو مورد اخیر را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم و از مزایای آن از دید دولتها به همین چند مورد زیر بسنده می­کنیم:

  • کنترل تردد شهری و کاهش ترافیک شهری
  • کنترل تردد در اماکن عمومی جهت کاهش امار جرم
  • بررسی و کاوش اتفاقات و دلیل آنها در اماکن عمومی

جواب به این سوال که چرا ما (بعنوان مجموعه­ای کوچک از عموم مردم) ملزم به نصب سیستمهای نظارتی در محل زندگی و محل کار خود هستیم، پاسخ به سوال اصلی (هدف از نصب و راه اندازی دوربین مداربسته) خواهد بود. خیلی از ما برای ایجاد امنیت بیشتر در محل زندگیمان، خود را ملزم به نصب یک سیستم نظارتی میدانیم. این سیستم بایستی بر حسب زمان دقیق باشد و بتواند نظارتی دایم را برایمان ایجاد کند. اصولا نیاز داریم که این نظارت را در محل ورود و خروج، محل پارک وسیله نقلیه، انبار و پارکینگ و گاها محل نگهداری اتاق کودک داشته باشیم. با توجه به این شرایط تنها سیستمی که میتواند نظارتی دقیق و دائم برحسب زمان را داشته باشد دوربین مداربسته خواهد بود.

برای صاحبان مشاغل نیز داشتن یک سیستم نظارتی اهمیت بسیار زیادی دارد که میتوان به مزایای زیر اشاره کرد:

بازدارندگی از جرم:

احتیاط دوربین مداربسته

احتیاط دوربین مداربسته

وجود یک سیستم نظارتی همچون دوربین مداربسته در محیط کار شما، یک بازدارندگی جدی برای مجرمان و کسانی که فعالیت های غیرقانونی انجام میدهند ایجاد میکند. وجود اخطار این مکان به دوربین مداربسته مجهز می باشد بیانگر وجود قانون و احتیاط در محیط می باشد و کسی را که قصد جرمی داشته باشد تا حدود زیادی از این کار باز می دارد.

 

نظارت بر فعالیت کارکنان:

سیستم نظارتی میتواند آنچه را که در محل نصب دوربین مداربسته رخ میدهد پیگیری کند. نظارت فعالیت کارکنان و مشتریانی که در محل کار شما حضور دارند سبب ایجاد آرامش درشما میگردد.

جمع آوری شواهد:

پس از رخداد هر اتفاقی در محل کار شما میتوان شواهد لازم را در محل نصب دوربین مدار بسته فراهم کرد که به پیگیری سریع و قابل اطمینان اتفاق کمک می کند.

تصمیم گیری درست:

در صورت وجود مشکل میان کارکنان و یا مشکل میان کارکنان و مشتریان در محل نصب دوربین مداربسته و مراجعه به تصاویر ضبط شده می توان با اطمینان بیشتری تصمیم گیری کرد.

ثبت وقایع:

در محل نصب دوربین مدار بسته همه رخدادها ضبط و ثبت میشوند و براحتی میتوان ورود و خروج کالا را بررسی و پیگیری نمود.

ترجمه و تدوین توسط تیم زومارکت برگرفته از سایت: دوربین عکاسی (caughtoncamera.net)


با موارد بیان شده میتوان به اهمیت هرچه بیشتر نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در محل زندگی و کار خود پی برد.